Füsioakustiline massaaž (R. Jalak)

Füsioakustiline massaaþ spetsiaalses tugitoolis aitab vaimse ja füüsilise väsimuse korral ning on sobiv nii spordiga tegelejatele, igapäevase pingelise tööreziimi korral kui ka mitmete haiguste raviks.

Füsioakustiline massaaž aitab väsimuse ja stressi korral

Sagedane üleväsimus ja stressid on meie igapäevases elus tavaline nähe. Oleme pingetega niivõrd harjunud, et hakanud pidama seda peaaegu loomulikuks nähtuseks. Sõltumata sellest, kas pingete allikaks on konfliktid tööl või perekonnas, rahapuudus, ebaõnnestunud äritehing või lemmikmeeskonna kaotus kaalukal võistlusel, on tulemuseks ikka peavalu, kõrgenud vererõhk, unehäired ja närvilisus. Nagu kell vajab vahetevahel üleskeeramist või patarei vahetust, nõuab ka inimese organism aega taastumiseks. Puhanud inimese töövõime on kõrgem, enesetunne ja meeleolu parem ning niiviisi õnnestub paremini iga töö ja toiming.

Füsiakustiline massaaž - olemus ja toime

Viimastel aastatel on paljudes maades (Soome, Inglismaa, Saksamaa, USA, Jaapan jm.) efektiivse taastusvahendina suure populaarsuse võitnud muusikaline lõdvestav massaazh ehk füsioakustika. Meetod on efektiivne ja mis oluline - lihtne ja meeldiv. Mis võiks olla halvas tujus ja kurnatud inimesele meelepärasem, kui istuda pool tundi pehmes tugitoolis, tunda mõnusat surinat lihastes ning kuulata tasast lõõgastavat muusikat?

Stressi puhul tunneb inimene sageli lihaspinget õlavöötme ja turja piirkonnas ning füsioakustika aitab lihaspinget leevendada. Teadlased on teinud kindlaks, et helilaine ja nõrga elektrivoolu koosmõju tekitab vibratsiooni, mis levib ühtlaselt üle kogu keha. Võrreldes tavalise massaaþhiga on füsioakustikal veel teinegi eelis: menetlusel on tugevam mõju närvisüsteemile. Just see ongi põhjus, miks tuntakse end pärast seanssi hoopis uue inimesena.

Lisaks töövõime taastamisele on avastatud füsioakustika positiivne mõju ka mitmete haiguslike seisundite puhul, nagu lihasvalud, lihaskrambid, kõrge vererõhk, närvisüsteemi haigused jt. Erinevad programmid võimaldavad mõjustada eraldi kaela- ja õlavöötme piirkonda, selga, jalalihaseid.

Massaaži mõju: 1.Lõõgastab vöötlihaseid ja silelihaseid2.Kiirendab ainevahetust3.Tasakaalustab erutus-ja pidurdusprotsesse närvisüsteemis. Füsiakustilise meetodi toime põhineb madalsageduslike voolude kasutamisel lihaste lõdvestamiseks, mille aluseks on lihaste poolt tekitatud resonants. Vastavate helisageduste toimel kutsutakse esile lihaste vibratsioon. Meetod lubab varieerida helilainete sagedust, samuti vibratsiooni suunda. Vibratsiooni võib tunda nii alt - üles kui ka ülevalt - alla suunas. Meetod on leidnud mitmete riikide sportlaste hulgas suure populaarsuse, seda kasutavad nii vormel 1 sõitjad kui tuntud Inglismaa jalgpalliklubid.