CLA alandab rasva %

 

CLA on rasvhape ehk konjugeeritud linoolhape on olnud kehaehitajate ja fitnessi harrastajate soosik juba palju aastaid. Selle kasutusest ja samuti uurimistest ülikoolides on saadud häid tulemusi.    
CLA on rasvhape, see kuulub n.n. heade rasvade hulka. Seda esineb kõige rohkem piimas ja lihas.    
CLA`l on organismis valgu ja süsivesikute ainevahetuses tähtis roll. CLA tarvitamine toidulisana annab head mõju kogu tervisele.         
Katsetes loomadega täheldati juba ammu, et CLA`l on positiivne mõju takistades kasvajate arengut ja hoiab südamehaiguste tekke eest

Norras tehtud uurimusel selgitati CLA mõju rasvapõletusele. Uuritud inimesed olid mõlemast soost, keskealised terved inimesed, kes harjutasid 3 korda nädalas. Grupp jagati kaheks ning 12 nädala jooksul anti ühele grupile 3 korda päevas 0,6g CLA ning teisele grupile platseebot(ilma igasuguse mõjuta). Grupil kes kasutas CLA`d alanes rasva % ja suurenes lihaskond, teisel kontrollgrupil säilisid varsemad näitajad. Mingeid kõrvalmõjusid CLA kasutajatel ei täheldatud.

 

Allikas:www.vitaminblvd.com ja http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=11725826&dopt=Abstract